W imieniu organizatorów zapraszam na turniej szachowy P'15

=== Rokosowo 2010 ===

Który odbędzie się w niedzielę, 23 maja godz. 10.00, w Sławoborzu

Kazimierz Łaszewski
Grand Prix Pomorza - wyniki

Profesor Andrzej Guziński - twórca Wydziału Elektroniki Politechniki Koszalińskiej - był bardzo uzdolnionym człowiekiem. Należał do najsilniejszych szachistów wybrzeża w drugiej połowie XX wieku. Zmarł w 2001 r.

Szachiści Gryfickiego UKS SZACH Gryfice uczestniczyli w turnieju szachowym w Koszalinie - Memoriale Profesora Andrzeja Guzińskiego. Tym razem najlepszym z gryficzan okazał się Kazimierz Łaszewski, który w turnieju B zajął 2 miejsce. Tobiasz Smal był 7., Kamil Puszkarek 13., Agata Przybylska 14., Miłosz Smal 31. W turnieju B grało 50. szachistów. W turnieju A zadebiutował Kacper Karwowski. Nasz junior zdobył dwa punkty i zajął ostatnie miejsce.
Wyniki turnieju A >>>
Wyniki turnieju B >>>

Wakacje z Szachami
Przypominam, że osoby, które chcą uczestniczyć w "Wakacjach z Szachami" w Łazach powinny już finalizować formalności.

Złoty Byczek - wyniki
W niedzielę, 9 maja, w gimnazjum w Świerznie, w obecności wójta gminy, Tadeusza Mandziaka, rozegrano trzeci turniej z cyklu Grand Prix Wybrzeża.
Potknięcie Pawła Kreji w ostatniej rundzie wykorzystał Borys Tofil ("Solny" Grzybowo), który z 8. punktami zajął pierwsze miejsce. Drugi Był Paweł Kreja ("Gens" Kołobrzeg), trzeci Tadeusz Twarogiel ("Magok" Świnoujscie), a tuż za podium,  czwarte miejsce zajął najlepszy z juniorów - Kacper Karwowski (UKS "SZACH" Gryfice).
Najlepszym graczem z giny Świerzno okazał się Filip Wilkocki.

Serwis turniejowy >>>
Turniej Złoty Byczek
W imieniu organizatorów zapraszam na turniej szachowy P'15 z cyklu Grand Prix Wybrzeża

=== Złoty Byczek ===

który odbędzie się w niedzielę, 9 maja, o godz. 10.00 w Gimnazjum w Świerznie.

Nagrody finansowe: I - 200 zł, II - 120 zł, III - 80 zł, IV - 60 zł, V - 40 zł

Gryfino-Open 2010 wyniki
Co roku, 1 maja, do Gryfina zjeżdża ponad stu szachistów z naszego województwa i z Niemiec, by walczyć o cenne nagrody w turniejach szachowych: "dorosłym" i Open-Junior. W "dorosłym" openie dobrze grał 12. letni Kacper Karwowski  z UKS "Szach" Gryfice, który cały turniej grał na pierwszych stołach i zajął dobre, 23. miejsce wśród 74. startujących. Kamil Puszkarek był 44., a Kazimierz Łaszewski 52. Wygrał, mieszkajacy w Myśliborzu, Białorusin, mistrz międzynarodowy - Nikolai Aliavin, który wyprzedził, innego mistrza międzynarodowego - Marka Oliwę z Sulechowa i Piotra Mickiewicza z "Hetmana" Koszalin.

W turnieju juniorów wygrał gryficzanin - Tobiasz Smal, wyprzedzając Karola Mironowicza ("Mechanik" Stargard Szcz.) i Niemca, Floriana Schmekela. Jakub Kubiak był 17., Szymon Pinkas 20., Arek Janowski 42. Grało 70. szachistów.
Puchar Polski juniorów do lat 8
W tegorocznym Pucharze Polski Juniorów do lat 8. wystąpił szachista gryfickiego UKS "Szach" - Miłosz Smal. Nasz zawodnik, który rok temu był dwukrotnie 15. w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków, nie należał do faworytów turnieju. Po udanych czterech rundach, w których zdobył 3 punkty, przyszła seria czterech porażek. Wygrana w ostatniej rundzie dała Miłoszowi 35. miejsce wśród 60. startujących. Wygrał faworyt: Jan Pułtorak z "Rodła" Opole, który wyprzedził Mikołaja Polczyka (UKS "Ognisko" Rydułtowy) i Wojciecha Golenia (MOS Wieliczka)

I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP Dziwnów
W niedzielę, 25.04 w Dziwnowie rozegrano turniej szachowy o Puchar Dyrektora SP Dziwnów. Wśród 28. zawodników, niepodziewanie, najlepszym okazał się 12. letni junior UKS SZACH Gryfice, Tobiasz Smal, który lepszą klasyfikacją pomocniczą wyprzedził Tadeusza Twarogiela ("Magok" Świnoujście). Trzecie miejsce zajął Marian Gniazdowski ze Szczecina. Kolejne miejsca zajęli: Mieczysław Iwancewicz, Roman Bendryn, Ryszard Mrozewicz, Krystian Sachryń.
Jakub Kubiak zajął 11. miejsce, Kazimierz Łaszewski 13, a Miłosz Smal 20.
III liga juniorów
W sobotę, 24.04 w Szczecinie, zakończyły się rozgrywki III ligi juniorów w szachach. UKS SZACH Gryfice i GRYF Szczecin uzyskały tą samą ilość punktów i o pierwszym miejscu decydował wynik na pierwszej szachownicy. Ten lepsi mieli szczecinianie i oni zająli I miejsce. Drugie miejsce zajął UKS SZACH Gryfice, trzecie SKOCZEK Choszczno, a kolejne: MECHANIK Stargard Szcz i GRYF II Szczecin.