Zarejestrowanych użytkowników: 28
Najnowszy Użytkownik: premkowo

ikonka
Puchar Polski Juniorów P'15 - wyniki
W Koszalinie rozegrano Puchar Polski Juniorów P'15. W zawodach, w grupie do lat 12 grali: Kacper Karwowski i Tobiasz Smal, w grupie juniorów do lat 16, grał Kamil Puszkarek.

Dobrze spisał sie Kacper, który wygrał w swojej grupie wyprzedzając Wojciecha Januszkiewicza (Hetman Koszalin) i Filipa Michalskiego OTSz Ostrów Wlkp.). Tobiasz Smal zajął 10. miejsce.
Kamil Puszkarek, w swojej grupie był 8.

serwis C 12 >>>   serwis C 16 >>>
                                                                                                                                                                                                                          Kazimierz Łaszewski
Konik Morski Rewala - komunikat
W dniach 18-29.08., w Rewalu odbędzie się międzynarodowy turniej szachowy: XV Międzynarodowy Turniej Szachowy - Konik Morski Rewala 2010.

UKS Szach organizuje pobyt szachistów w Rewalu.
Turnieje "A", "B", "C" są zgłoszone do FIDE, turniej "D" dla dzieci do lat 14.

Aktualne zgłoszenia:
"B" - Kazimierz Łaszewski, Kacper Karwowski, Kamil Puszkarek, Maciej Kowalski.
"C" - Zdzisław Makarewicz,
Agata Przybylska, Tobiasz Smal, Szymon Pinkas, Przemysław Jaskulski.
"D" - Jakub Kubiak, Szymon Sienkiewicz, Miłosz Smal.
Turniej w Bierzwniku
Po raz jedenasty, na leśnej polanie w "Wigwamie", w dniach 29-31 lipca, odbył się, rozgrywany na świeżym powietrzu, turniej szachowy. Od trzech lat, turniej jest memoriałem Romana Szymoniaka - pomysłodawcy i wieloletniego organizatora turniejów.
W turnieju wystartowało 32. szachistów, głównie ze Stargardu Szczecińskiego, Barlinka i Myśliborza. Organizatorzy zadbali, by nie brakowało pozaszachowych atrakcji - przejazdy zabytkowymi pojazdami, kąpiele w jeziorach, wojskowa grochówka...
Turniej wygrał faworyt: Roman Czaja z "Mechanika" Stargard Szcz., który wyprzedził Piotra Nicińskiego ("Lasker" Barlinek) i Kazimierz Łaszewskiego (UKS "Szach" Gryfice).
W niedzielę, w ramach festynu "3 dni na cysterskim szlaku", odbył się otwarty turniej błyskawiczny. W turnieju zwyciężył Piotr Niciński, który wyprzedził Romana Czaję i Karola Mironowicza ("Mechanik" Stargard Szcz.). Kolejne miejsca zajęli: Maciej Kielbratowski (Koszalin) i Kazimierz Łaszewski.

serwis TnLP >>>
serwis blitz'a >>>

Mistrzostwa Polski Juniorów P'30 i P'5 - wyniki
W Warszawie w dniach 26-28 lipca br. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów P'30 i P'5. W turniejach wystąpiło dwoje gryficzan: Kamil Puszkarek  z UKS "Szach" Gryfice i Agata Przybylska reprezentująca klub "Solny" Grzybowo.
Agata zajęła 18. miejsce w turnieju P'30 i 16. miejsce w turnieju blitza.
W turnieju P'30, Kamil, po bardzo dobrym początku, przegrał trzy ostanie partie i zajął 67. miejsce. Lepiej poszło mu w blitz'u, gdzie był 48.

Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa
W Warszawie dobywa się Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. Mieczysław Najdorf, to wybitny polski szachista, którego wybuch wojny zastał w Argentynie. Po 1945 roku Najdorf reprezentował Argentynę i należał do najlepszych szachistów świata XX wieku.

W festiwalu grał junior UKS "Szach" Gryfice - Kamil Puszkarek. Grający w turnieju "B", Kamil spisał bardzo dobrze. W dziewięciu rundach zdobył 6 punktów i zajął 16. miejsce wśród 128. uczestników. Kamil osiągnął w tym turnieju ranking 1937.

serwis turnieju >>>
Wakacje z Szachami w Lazach - wyniki

Bardzo dobrze spisali się gryficcy juniorzy z gryfickiego  UKS „SZACH” w turniejach „Wakacje z Szachami”. Grający w grupie rankingowej 1200-1250 - Arek Janowski - wygrał turniej i zdobył IV kategorię szachową. W najsilniejszej grupie 1600-1800 grało troje naszych szachistów. Zawody wygrał bezapelacyjnie Tobiasz Smal, który zremisował tylko jedną partię a resztę wygrał. W tej samej grupie, zaczynający dopiero szachową karierę, dziewięcioletni Jakub Kubiak był siódmy, a Szymon Pinkas zajął 17. miejsce wśród 35. zawodników.
Serwisy turniejowe      >>> grupa 1200-1250                >>> grupa 1600-1800

Mieleńska Perła Bałtyku - wyniki
W dniach: 27.06 - 4.07. w Łazach,odbył się międzynarodowy turniej szachowy: VI Mieleńska Perła Bałtyku. W zawodach, w turnieju B wystartowało dwoje gryficzan: Kamil Puszkarek (UKS "Szach" Gryfice) i Agata Przybylska, reprezentująca klub "Solny" Grzybowo.
Wśród 68. szachistów, Kamil zajął 26. miejsce, a Agata była 39.
Serwisy turniejowe >>>   Turniej A    Turniej B   Turniej C

Turniej Pierwszej Szansy - wyniki
W dniach: 27.06 - 3.07. w Łazach, odbywały się turnieje pierwszej szansy - eliminacje do mistrzostw Polski, z udziałem juniorów UKS "Szach" Gryfice. W grupie C-9 grał Jakub Kubiak, a w grupie C-13: Kacper Karwowski i Tobiasz Smal.
Wspaniale spisał się, debiutujący w turnieju szachów klasycznych, Jakub, który zajął dobre, dziesiąte miejsce i zdobył III kategorię szachową!
W grupie C-13 Tobiasz Smal był szósty, a Kacper Karwowski siódmy.

Serwisy turniejowe >>>    C-9    C-11    C-13    C-15    D-9    D-11   D-13   D-15
Wojewódzka Olimpiada Młodzieży - wyniki
W sobotę, 26 czerwca 2010 r., w Łazach, odbyła się XI Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. W turnieju bardzo dobrze spisał się Kacper Karwowski, który wygrał grupę C-14. Rewelacyjnie też zagrał Jakub Kubiak, który zajął drugie miejsce w grupie C-10. Na wyróżnienie zasługuje postawa debiutanta - Szymona Sienkiewicza  - który w grupie C-10 zdobył 5 punktów i zajął  16. miejsce wśród 38. zawodników.
Miejsca gryficzan:
C-14: Szymon Pinkas - 7.
C-12: Kacper Karwowski - 1, Tobiasz Smal - 5, Arkadiusz Janowski - 12.
C-10: Jakub Kubiak - 2, Miłosz Smal - 11, Szymon Sienkiewicz - 16.

Serwisy turniejowe >>>    C-10    C-12    C-14    D-10    D-12    D14
Woj. Olimoada Młodzieży
UKS Szach Gryfice organizuje wyjazd na Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży              komunikat >>>

Wyjazd w sobotę o godz. 7.30, spod budynku administracyjnego SM "Nad Regą" w Gryficach ul. Jana Dąbskiego 48.

Lista zgłoszonych: Kacper Karwowski, Tobiasz Smal, Miłosz Smal, Jakub Kubiak, Kamil Prociak, Szymon Pinkas, Szymon Sienkiewicz, Mateusz Kozłowski, Arkadiusz Janowski.
Mistrzostwa Województwa P'30

Czerwcowy weekend, dwunastu gryfickich szachistów, spędziło przy szachownicach, w Szczecinie. Staraniem miejscowego klubu Gryf i przy pomocy Urzędu Miejskiego w Szczecinie, po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich P'30, w których wystartowało 73 szachistów z niemal całego województwa.

Turniej wygrał, będąc poza zasięgiem rywali, Tomasz Tokarczyk (Śmiały Police), który wyprzedził  Krystiana Jacka (Gryf Szczecin) i Jana Czuchnickiego (Pałac Młodzieży Szczecin).

W turnieju nieźle spisali się szachiści  z Gryfic. Bardzo dobrze zagrał Kazimierz Łaszewski, który zajął 6. miejsce w klasyfikacji „open” i Agata Przybylska - 10. w klasyfikacji „open”. Statuetki dla najlepszych otrzymali: Przemysław Jaskulski (1. miejsce do lat 18.) i Kacper Karwowski (1. miejsce do lat 12).  Na podium stawali także: Agata Przybylska (2. miejsce w klasyfikacji kobiet i 2. miejsce w klasyfikacji juniorek do lat 16.) oraz Tobiasz Smal (2. miejsce do lat 12).

W turnieju można było zdobyć kategorią szachową. Z tej okazji korzystał Jakub Kubiak, który zdobył IV kategorię. Gratulacje!