Zarejestrowanych użytkowników: 28
Najnowszy Użytkownik: premkowo

ikonka
Mieleńska Perła Bałtyku - wyniki
W dniach: 27.06 - 4.07. w Łazach,odbył się międzynarodowy turniej szachowy: VI Mieleńska Perła Bałtyku. W zawodach, w turnieju B wystartowało dwoje gryficzan: Kamil Puszkarek (UKS "Szach" Gryfice) i Agata Przybylska, reprezentująca klub "Solny" Grzybowo.
Wśród 68. szachistów, Kamil zajął 26. miejsce, a Agata była 39.
Serwisy turniejowe >>>   Turniej A    Turniej B   Turniej C
Kazimierz Łaszewski

Turniej Pierwszej Szansy - wyniki
W dniach: 27.06 - 3.07. w Łazach, odbywały się turnieje pierwszej szansy - eliminacje do mistrzostw Polski, z udziałem juniorów UKS "Szach" Gryfice. W grupie C-9 grał Jakub Kubiak, a w grupie C-13: Kacper Karwowski i Tobiasz Smal.
Wspaniale spisał się, debiutujący w turnieju szachów klasycznych, Jakub, który zajął dobre, dziesiąte miejsce i zdobył III kategorię szachową!
W grupie C-13 Tobiasz Smal był szósty, a Kacper Karwowski siódmy.

Serwisy turniejowe >>>    C-9    C-11    C-13    C-15    D-9    D-11   D-13   D-15
Wojewódzka Olimpiada Młodzieży - wyniki
W sobotę, 26 czerwca 2010 r., w Łazach, odbyła się XI Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. W turnieju bardzo dobrze spisał się Kacper Karwowski, który wygrał grupę C-14. Rewelacyjnie też zagrał Jakub Kubiak, który zajął drugie miejsce w grupie C-10. Na wyróżnienie zasługuje postawa debiutanta - Szymona Sienkiewicza  - który w grupie C-10 zdobył 5 punktów i zajął  16. miejsce wśród 38. zawodników.
Miejsca gryficzan:
C-14: Szymon Pinkas - 7.
C-12: Kacper Karwowski - 1, Tobiasz Smal - 5, Arkadiusz Janowski - 12.
C-10: Jakub Kubiak - 2, Miłosz Smal - 11, Szymon Sienkiewicz - 16.

Serwisy turniejowe >>>    C-10    C-12    C-14    D-10    D-12    D14
Woj. Olimoada Młodzieży
UKS Szach Gryfice organizuje wyjazd na Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży              komunikat >>>

Wyjazd w sobotę o godz. 7.30, spod budynku administracyjnego SM "Nad Regą" w Gryficach ul. Jana Dąbskiego 48.

Lista zgłoszonych: Kacper Karwowski, Tobiasz Smal, Miłosz Smal, Jakub Kubiak, Kamil Prociak, Szymon Pinkas, Szymon Sienkiewicz, Mateusz Kozłowski, Arkadiusz Janowski.
Mistrzostwa Województwa P'30

Czerwcowy weekend, dwunastu gryfickich szachistów, spędziło przy szachownicach, w Szczecinie. Staraniem miejscowego klubu Gryf i przy pomocy Urzędu Miejskiego w Szczecinie, po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich P'30, w których wystartowało 73 szachistów z niemal całego województwa.

Turniej wygrał, będąc poza zasięgiem rywali, Tomasz Tokarczyk (Śmiały Police), który wyprzedził  Krystiana Jacka (Gryf Szczecin) i Jana Czuchnickiego (Pałac Młodzieży Szczecin).

W turnieju nieźle spisali się szachiści  z Gryfic. Bardzo dobrze zagrał Kazimierz Łaszewski, który zajął 6. miejsce w klasyfikacji „open” i Agata Przybylska - 10. w klasyfikacji „open”. Statuetki dla najlepszych otrzymali: Przemysław Jaskulski (1. miejsce do lat 18.) i Kacper Karwowski (1. miejsce do lat 12).  Na podium stawali także: Agata Przybylska (2. miejsce w klasyfikacji kobiet i 2. miejsce w klasyfikacji juniorek do lat 16.) oraz Tobiasz Smal (2. miejsce do lat 12).

W turnieju można było zdobyć kategorią szachową. Z tej okazji korzystał Jakub Kubiak, który zdobył IV kategorię. Gratulacje!

serwis turniejowy >>>

Mistrzoswa Szkół Powietu Gryfickiego

Następnego dnia po zakończeniu Mistrzostw Powiatu Juniorów, w „małej” sali gimnastycznej SP 3 w Gryficach, rozegrano mistrzostwa szkól powiatu gryfickiego.

Do zawodów zgłosiło się dziewięć trzyosobowych drużyn: trzy ze Szkoły Podstawowej w Trzygłowie, dwie drużyny z gryfickich „podstawówek”, drużyny gryfickich gimnazjów i drużyna LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”.

Okazało się, że najlepszą drużynę ma Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryficach. Zremisowali tylko jeden mecz (z Gimnazjum nr 2), a pozostałe pojedynki wygrali, w tym aż pięć 3:0! Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2, a trzecie, Gimnazjum nr 3 w Gryficach. Najlepszy wynik zrobił Jakub Kubiak z SP 4, który grając na drugiej szachownicy, wygrał wszystkie partie!

W zawodach nie brakowało emocji i niespodziewanych wyników. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili, grając w szachy. Bo ta gra, potrafi nie tylko emocjonować, ale tez bawić. Kto widział zawody, ten to już to wie!

Wyniki: 1. SP-4 (Tobiasz Smal, Jakub Kubiak, Miłosz Smal, Arkadiusz Janowski -rez.) 2. G-2 (Agata Przybylska, Adam Zduńczyk, Łukasz Prociak) 3. G-3 (Szymon Pinkas, Tomasz Turek, Damian Hoffmann) 4. LO (Przemysław Jaskulski, Piotr Kotlarczyk, Patryk Majewski) 5. SP-3 (Kacper Karwowski, Tomasz Palicki, Dawid Radom) 6. SP Trzygłów (Mateusz Kozłowski, Cyprian Okoński, Oktawian Nowokolski) 7. G-1 (Piotr Kita, Dominik Domagalski, Oskar Łobożewicz) 8. SP Trzygłów II (Radosław Dąbrowski, Szymon Sienkiewicz, Szymon Grzybowski) 9. SP Trzygłów III (Paweł Konat, Kacper Siekielski, Krystian Urbański).

Mistrzostwa Powiatu Juniorów

W Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Juniorów. W „małej” sali gimnastycznej rozegrano dwudniowy turniej szachowy, w którym wzięło udział 22. szachistów reprezentujących gryfickie szkoły i Szkołę Podstawową w Trzygłowie. Wszyscy juniorzy grali w jednej grupie, a nagrody przyznano w poszczególnych klasyfikacjach.

Zawody rozegrano tempem 30 minut na partię dla każdego zawodnika (P’30), aby można było w turnieju zdobyć kategorię szachową. Z tej okazji skorzystali: Dominik Domagalski, Szymon Sienkiewicz, Kamil Prociak i Piotr Kita, którzy zdobyli V kategorię szachową. Gratulacje!

W turnieju zwyciężył Tobiasz Smal (SP 4), który zremisował tylko jedna partię, z Kacprem Karwowskim. Drugie miejsce zajęła Agata Przybylska z Gimnazjum nr 2, a trzeci był Kacper Karwowski z SP 3.

Wyniki:

klasy I-III – 1. Jakub Kubiak (SP 4) 2. Szymon Sienkiewicz (Trzygłów) 3. Miłosz Smal (SP 4) 4. Kacper Siekielski (Trzygłów) 4. Krystian Urbaniak (Trzygłów)

klasy IV-VI – 1. Tobiasz Smal (SP 4) 2. Kacper Karwowski (SP 3) 3. Mateusz Kozłowski (Trzygłów) 4. Arkadiusz Janowski (SP 4) 5. Radek Dąbrowski (Trzygłów) 6. Paweł Konat (Trzygłów)

gimnazja – Agata Przybylska (G 2) 2. Adam Zduńczyk (G 2) 3. Łukasz Prociak (G 2) 4. Tomasz Turek (G 3) 5. Kamil Prociak (G 3) 6. Piotr Kita (G 1) 7. Oskar Łobożewicz (G 1) 8. Dominik Domagalski (G 1) 9. Mateusz Karczewski (G 1)

szkoły ponadpodstawowe – 1. Przemysław Jaskulski (LO)

Mistrzostwa Województwa w Szachach P'30 - wyjazd
UKS Szach Gryfice organizuje wyjazd na Mistrzostwa Województwa w Szachach P'30.      Serwis turniejowy >>>

Koszty: wpisowe - 25,- (junior),  40,- (pozostali) + 20,- na koszty przejazdu (za dwa dni)

Lista zgłoszonych: Agata Przybylska, Kazimierz Łaszewski, Zbigniew Kupryk, Przemysław Baranowski, Przemysław Jaskulski, Kamil Puszkarek, Szymon Pinkas, Kacper Karwowski, Tobiasz Smal, Miłosz Smal, Jakub Kubiak, Mateusz Kozłowski, Adam Zduńczyk.
Złoty Goniec z Gościna - wyniki
W niedzielę, 6 czerwca, w Gościnie, zorganizowano zawody: "Złoty Goniec z Gościna", w ramach którego odbyły sie dwa turnieje: "A" i "B". W turnieju "B" doskonale spisał się Jakub Kubiak z UKS "SZACH" Gryfice, który wygrał wszystkie partie i zajął pierwsze miejsce.

Turniej A >>>     Turniej B >>>
4. Turniej Grand Prix Wybrzeża - Kamień Pomorski 2010 - wyniki
W niedzielę 6 czerwca, w Kamieniu Pomorskim rozegrano czwarty turniej z cyklu Grand Prix Wybrzeża.
Zawody wygrał faworyt - Tomasz Kamieniecki z Hetmana Koszalin, który wyprzedził Pawła Kreję z Gostynia i trójkę gryfickich juniorów: Kacpra Karwowskiego, Kamila Puszkarka i Tobiasza Smala.

Sewis turniejowy >>>
Turniej Grand Prix Wybrzeża
W imieniu organizatorów, zapraszam do

Kamienia Pomorskiego

na turniej szachowy z cyklu Grand Prix Wybrzeża.

Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 6 czerwca, w hali sportowej przy ul. Wolińskiej 9, o godz. 10.00.